MARMARİS'TE YÖNETİCİLİK YAPMAKTAN GURUR DUYUYORUM
image

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, telefon bağlantısıyla yayına katıldığı Tele1 Kanalı'ndaki Gün Bitiyor programında Musa Özuğurlu’nun konuğu olarak, belediyeciliğin tartışıldığı bu günlerde açıklamalarda bulundu.

“Marmaris Türkiye’nin dünyaya açılan pencerelerinden bir tanesi, önemli bir turizm kenti, aynı zamanda tercih edilen bir yerleşim bölgesi. Böyle bir kentin yöneticisi olmaktan gurur duyuyorum. Marmaris’te 3 dönemdir belediyecilik yapıyorum. Gerçekten eğitim seviyesi yüksek, gelir seviyesi yüksek, çağdaş, medeni, demokrat bir Avrupa kenti yaşamını özleyen insanların tercih ettiği bir yer olduğunu gözlemliyoruz. Bu anlamda Avrupa yaşayanlarının da hem turizm amaçlı hem de buraya yerleşme amaçlı Marmaris’i tercih ettiklerini görüyoruz. 
Kent yaşayanlarına her yönüyle çağdaş, güvenli bir kentte yaşama imkanını sunmanız lazım. Biz spor kenti Marmaris diyoruz, kültür kenti Marmaris diyoruz. Her yıl ağırladığımız 1.5 – 2 milyona yakın misafirimizi gerçekten bir güvenlik içinde, alıştığı standartlarda konuk ediyoruz. Dolayısıyla her yönüyle altyapısıyla, üst yapısıyla, yeşil alanlarıyla, kültür sanat faaliyetleriyle, spor etkinlikleriyle, Tanrı’nın yarattığı dantel gibi koylarıyla, yeşiliyle, mavisiyle eşsiz bir turizm ve yerleşim kentidir Marmaris. Bu yüzden bu kadar çok tercih edilmesi de çok doğal.”