BALIK HALİ'NDEN, KÜLTÜR SANAT YUVASI'NA
image

Marmaris Belediyesi Armutalan Kültür Merkezi ile Kültür ve Sanatevi, Akademi Garaj Marmaris’in yılsonu etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Yıl boyunca Kültür ve Sanatevi çatısı altında çalışmalarını sürdüren, küçük piyanistler, balerinler, ressamlar, kemancılar ve yetişkin resim kursiyerleri, yılsonu etkinliklerinde çalışmalarını sergiledi.

Armutalan Kültür Merkezi’nde sahnelenen bale temsilinin ardından, Kültür ve Sanatevi’nde de piyano ve keman dinletisi ve yılsonu sergileri gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Ali Acar Tarık Akan sahnesinde katıldığı bale temsilinde Marmaris’in bir kültür sanat kenti olma yolunda sağlam adımlarla ilerlediğini ifade ederek şöyle konuştu; “Gerçekten çok güzel bir tablo. Marmaris 80'li yıllardan sonra turizm kenti olarak anılmaya başlamış. Bugün 70 bin yatağa ulaşmış. Denizde yüzlerce tekne, binlerce iş yeri ancak ne yazık ki kültür sanat adına çok da bir şey yapılmamış. Bizler eski balık halimizi iyi ki restore edip bir kültür sanat evine çevirmişiz. Akademi Garaj gibi profesyonel sanatçılarımızın öncülüğünde, başarılı öğretmenlerimizin vermiş olduğu emekler sonucu sizlerin biricik yavruları sanat adına neler yapılabileceğini ortaya koymuşlar. Çok gurur ve mutluluk duydum, bu çocuklar geleceğin şampiyonları. Hepsini gözlerinden öpüyorum. Öğretmenlerini tebrik ediyorum.”

Her iki noktada da ailelerin ilgisi yoğun oldu. Çocuklarının bu mutlu gününe tanık olmak isteyen veliler, Tarık Akan Sahnesini ve Kültür ve Sanatevi’ni doldurdu.