"TÜM TÜRKİYE MARMARİS'LE İFTİHAR EDEBİLİR"
image

 

Deneyimli Gazeteci Can Pulak'tan Marmaris'e övgü

 

Hayatını Bodrum'da sürdüren Gazeteci Can Pulak tatilini geçirdiği Marmaris'teki gözlemlerini köşesine taşıdı. Pulak Marmaris için "Kim ne derse desin, dünya tatil merkezlerini incelemiş ve çoğunu gezmiş biri olarak, Marmaris’in Avrupa ve Amerika’daki pek çok tatil yerinden daha güzel ve daha üstün olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim." ifadelerini kullandı. Pulak'ın izlenimleri şöyle;

 

"...İki gün sonra oradan Marmaris’e geçtim. Ne zaman Marmaris’e gitsem, şehrin o güzelliğini, temizliğini, düzenini, çiçekler içindeki geniş caddelerini kıskanır, Bodrum’u niye bu hale getiremediğimize yanarım. Her yerin kendine göre bir güzelliği ve cazibesi vardır ama, Marmaris’inki bir başka işte.. Evet şehrin tüm altyapısı, hatta Barajı bile rahmetli Özal tarafından yaptırıldı ama, üzerinden 30 yıl geçmesine rağmen altyapı, hala çok iyi korunarak günümüze başarıyla taşınıyor. Bunun için rahmetli İsmet Başkan’a ve Ali Acar’a teşekkür etmek lazım..

 

Marmaris de CHP’li Belediye, Bodrum da.. İkisi de Muğla’dan yeterli parayı alamadıklarını söylüyorlar. Ama hizmetlere ve yapılanlara bakınca, Marmaris Bodrum’a büyük fark atıyor. Kim ne derse desin, dünya tatil merkezlerini incelemiş ve çoğunu gezmiş biri olarak, Marmaris’in Avrupa ve Amerika’daki pek çok tatil yerinden daha güzel ve daha üstün olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Tüm Türkiye Marmaris’le iftihar edebilir. Şehir mükemmel yönetimiyle tüm yabancı turistleri şaşırtıyor. Otellerin modernliği,temizliği ve bakımı hemen dikkati çekiyor...."