TEMİZ RİTMLERDEN, TEMİZ ŞARKILAR
image

 

 Daha çok yollarda görmeye alışık olduğumuz belediye temizlik ekipleri bu kez sahne ışıkları altında Marmarislilerin karşısındaydı. Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli çöpten topladıkları atık materyallerle konser verdi. Marmaris Yeni Yıl Festivali kapsamında sahne alan “Temiz Ritmler” grubu, izleyenlerden büyük alkışa aldı.

 

Marmaris Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü'nden 16 personel, sorumluları Barış Ünlü ile birlikte plastik çöp konteynırı, atık cam-pet şişe, karton ve tahta parçalarından müzik aletleri yaptı. 10 gün süreyle eğitim alan personel, Pazar günü saat 18.00'da 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda sahne aldı.

 

Ellerinde süpürgelerle yerleri süpürerek sahneye çıkan temizlik işleri personeli, ilk olarak Karadenizli rahmetli sanatçı Kazım Koyuncu'nun 'Hayde Gidelum' şarkısını seslendirdi. İzleyenlerden büyük alkış alan grup ardından 'Zeytinyağlı yiyemem aman, basa da fistan giyemem aman' türküsünü söyledi. Vatandaşlardan gelen istek üzerine 'Hayde Gidelum' şarkısını kalabalıkla birlikte tekrar söyleyen Temiz Ritmler müzik grubu alkışlar arasında sahneden indi.