TEK ÇATI, İKİ DERNEK
image

  Marmaris’te, kadınların başkanları olduğu iki dernek aynı çatı altında hizmet vermeye başladı. Marmaris Hayvan Hakları Derneği (MAHAKDER) ile yeni kurulan Marmaris Kadın Yazarlar ve Ressamlar Derneği’nin (MARYAD) ile ortak ofisi düzenlenen törenle açıldı.

 

 

Tepe Mahallesi 29. Sokak’taki MARYAD ve MAHAKDER’in ortak ofisinin yoğun ilgi gören ve renkli görüntülere sahne olan açılışına aralarında Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın da bulunduğu çok sayıda doğa, sanat ve hayvansever katıldı.

 

Yazar Güven Karabenli’nin Hatmi Adam adlı kitabını imzaladığı, Filarmoni Derneği Başkanı Ahmet Altınözün kemanı ile eşlik ettiği tenor Sedat Bayraktar ve solist Güler Akalın’ın müzikleriyle renk kattığı etkinlikte Başkan Ali Acar, MAHAKDER Başkanı Tülay Yıldız ve MARYAD Başkanı Oya Dirikcan birer konuşma yaptı.

 

Halka yönelik sosyal ve kültürel faaliyetlerin yaygınlaşması ve etkisinin artması amacıyla Marmaris Belediyesi’nin yoğun çaba sarf ettiğini belirten Başkan Acar, şu ifadeleri kullandı:

 

"Her zaman söylüyorum, bir kent halkıyla birlikte yönetilmeli, dolayısıyla halk teşvik edici olması lazım. Kent çıtasının yükselmesi için esas yönlendirici ve teşvik edici olan halkın isteğidir. Marmaris’te, böyle bir potansiyeli görüyorum, çağdaş, demokrasiden vazgeçmeyen, Atatürkçü, Cumhuriyetçi, laik bir kültür yapısının olduğunu biliyorum. Önemli olan bunu koruyabilmek. İşte, bugün burada arkadaşlarımızın kendi imkanları ve söz konusu anlayış doğrultusunda çaba gösterdiklerini görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum.”