118 VE 119’UNCU SINIF MARMARİS’TE
image

Türkiye’nin dört bir tarafında otizmli çocuklar için özel sınıflar ve beceri atölyeleri kuran Tohum Otizm Vakfı, 118 ve 119’uncu sınıfları Marmaris’te açtı.

Tohum Otizm Vakfı, Marmaris Belediyesi ve Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle İnci Narin Yerlici, Beldibi Sıtkı Zaralı ilkokulları ve Halit Narin Anadolu Turizm Meslek Lisesi’nde otizmli çocukların daha iyi eğitim görebilmeleri için özel sınıf ile atölyeler oluşturuldu. Martı Grubu’nun bağışıyla kurulan sınıfların açılışına Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, İzmir Selçuk Kaymakamı Ekrem İnci, Aksaz Garnizon Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, Marmaris Belediyesi Başkanvekili Ummuhan Kabaçam ve Martı Grup Başkanı Oya Narin, Martı Grup Onursal Başkanı Halit Narin ve Tohum Otizm Derneği Genel Müdürü Betül Selcen Özer katıldı.

ÇÖZÜM ODAKLI SİSTEM

Orhaniye İnci Narin Yerlici İlkokulu’nda düzenlenen törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, “Sorun değil çözüm odaklı bir eğitim sistemi ile öğrencilerimizi yetiştiriyoruz. Bu noktada bize destek sunan hayırsever Oya Narin ve hepimizin babası Halit Narin’e çok teşekkür ederiz” dedi. Muğla Valisi Esengül Civelek de hayırsever aileye teşekkür ederek, “Eğitim hepimiz için şart ama otizmli ve özel eğitime tabi çocuklar için çok daha önemli” ifadesini kullandı.

GELECEK İÇİN HİZMET

“Bizler burada sadece turizmci değil yaşadığımız topraklara ve bu toprağın insanına gönül vermiş olan bir topluluğun mensupları olarak da bulunuyoruz” diyen Martı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Oyan Narin ise “Ülkemizin geleceği için nasıl turizmde dönüşümün bir zaruret olduğunu biliyor ve bu bilinçle bugünden gelecek için çalışıyorsak; topluma ve bu ülkenin geleceğine karşı sorumluluğunu bilen birer vatandaş ve bu ülkeye kendini adamış bir topluluğun fertleri olarak çocuklarımız ve gençlerimizin geleceği için elimizden geldiğince her projenin içerisinde olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Tohum Otizm Vakfı genel Müdürü Betül Selcen Özer de Türkiye’nin dört bir yanında otizm eğitim atölyeleri düzenlemeye ve özel eğitim sınıfı açmaya devam edeceklerini belirterek “118 ve 119’uncu sınıfımızı bugün Marmaris’te açmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Açılışlara Marmaris İlçe Emniyet Müdürü Namık Söylemez, Marmaris İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Mustafa Çetinkaya, Marmaris Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı Binbaşı Oğuz Eryılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Marmaris Belediyesi Başkan Yardımcısı Burak Demirtaş da katıldı.