YÜREĞİ CUMHURİYET SEVGİSİYLE ATAN MİLYONLARIZ
image
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Oktay mesajında birlik ve beraberlik vurgusunda bulunarak, “Bizler ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak güçte, laik Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek yaşatmak kararlılığındaki milyonlarız. Biz biriz, birlikteyiz, yüreği cumhuriyet sevgisiyle atan milyonlarız” ifadesini kullandı.
 
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ın mesajı şöyle:
 
Bugün özgürlüğümüzün ve aydınlanmanın günü… Bugün tüm dünyaya bağımsızlığımızı ve hürriyetimizi ilan ettiğimiz gün… Bugün onurlu bir halkın yeniden ayağa kalkışı; küllerinden yeniden doğuş günü…
Bugün; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan demokrasinin, özgürlüğün, uygarlığın ışığı Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümü. Bu büyük bayram hepimize kutlu olsun.
Cumhuriyet biziz. Peki biz kimiz?
Biz Atamızın cumhuriyeti emanet ettiği gençleriz, geleceğin teminatı çocuklarız, kurtuluş inancıyla cepheye mermi taşıyan kadınlarız, Atamızın devrimlerinin ve ışığının peşinden koşan milyonlarız, biz Türk ulusuyuz.
Bizler ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak güçte, laik Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek yaşatma kararlılığındaki milyonlarız. Biz biriz, birlikteyiz, yüreği cumhuriyet sevgisiyle atan milyonlarız.
Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 97. yıl dönümünde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarının, vatanı için canını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimizin huzurunda saygıyla eğiliyor, sonsuz şükranlarımı sunuyorum.