MARMARİS “TİYATRO FESTİVALİ” İLE ÖRNEK BİR KENT OLDU
image

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yıl 5. kez düzenlenen Marmaris Tiyatro Festivali, gelir kaynağı yalnızca turizm olan ve bunun için yaz aylarını bekleyen turizm kentlerimize örnek olacak bir boyuta gelmiş bulunuyor.

Marmaris turizmdeki yolunu “kültür-sanat” etkinlikleri ile yıl boyu canlı bir şehir olacak şekilde belirledi. Başlangıçta yalnızca kent yaşayanlarımızın ihtiyacına göre harekete geçen Tiyatro Festivalimiz bu yıl zengin içeriğiyle tüm bölgenin ilgisini çeken bir etkinliğe dönüşmüş bulunuyor.

Marmaris boyutunda bir ilçenin bugün birçok büyükşehirde görülmeyen bu çapta bir Tiyatro Festivali’ne evsahipliği yapıyor olması tüm halkımız için bir gurur kaynağı olmalıdır. İlk festivalden bu yana salonları dolduran binlerce vatandaşımız festivalimizin büyüyerek gelişmesine destek olmuştur. Bu yıl festivalimize yalnızca Marmarisliler değil, başta Datça, Menteşe, Ula olmak üzere komşu ilçe, hatta illerden dahi tiyatro severler katılım sağlamaktadır.

Amacımız, Mart ayını turizm mevsiminin başlangıcı haline getirmek ve bunu “tiyatro” ile yapmak olduğu için festivalimizin önümüzdeki yıllarda daha da büyümesi yolunda üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz.

İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerimizde kapalı gişe sahnelenen eserleri Marmarislilerle buluşturan Akademi Garaj ekibine yoğun emekleri için gönülden teşekkür ediyorum. Programlarına Marmaris’i ekleyerek halkımıza oyunlarını sahnelemek için şehrimize gelen ülkemizin çok önemli sanatçılarına da gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum. Ve tabii ki tiyatroya, kültür-sanata ilgi duyan, destek veren, çocuklarımıza örnek olan değerli Marmaris halkıyla da gurur duyuyorum. 5. Marmaris Tiyatro Festivali hepimize hayırlı olsun…

 

Ali Acar

Marmaris Belediye Başkanı