BURUNUCU MACERA PARKI
image

Marmaris Belediyesi, prestij proje serisine bir yenisini daha ekledi. Moloz ve kimyasal atıklarla dolu 20 bin metrekarelik arazi, örnek bir yaşam alanına dönüştürüldü. Adını bulunduğu bölgeden alan Burunucu Macera Parkı, 10 bin kişinin katılımıyla açıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Günnücek Milli Parkı arasında yer alan dolgu alanında deniz, orman ve doğal azmak ile iç içe olacak olan proje, Marmaris Belediyesi’nin en önemli prestij projelerinden biri oldu.

Yapımı 2 yılda tamamlanan proje kapsamında ilk olarak alan ve hemen yanı başında yer alan azmak temizlendi. Dağ bisikleti eğitim parkuru altyapısı ve dolgusu yapıldı. Marmaris’in en büyük yeşil alanında deniz tutkunları için de plaj düzenlendi. Böylece isteyen denizden de faydalanabilecek. Öte yandan çocukların çok hoşuna gideceği, farklı oyun grupları da park içindeki yerlerini aldı. Dev salıncak, 12 metrelik tırmanma duvarı, zepline, serbest atlayış, 3 katlı macera parkuru, tüplü kaydırak, halat tırmanma alanı ve trambolin, Burunucu Macera Parkı’nı bölgede bir ilk kıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü peyzaj mimarları ve ziraat mühendisleri tarafından hazırlanan proje, yine Müdürlüğün ekipleri tarafından hayata geçirildi. Park her hafta Salı günü bakım çalışmaları nedeniyle kapalı olacak.