ATATÜRK BİLİM VE EĞİTİM PARKI TANITILDI
image

Marmaris Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, Nisan ayında açılması planlanan Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı’nın fiziksel altyapısını tamamlarken diğer yandan da uygulamaya yönelik çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Bu kapsamda, 16 Mart Perşembe günü Belediye görevlileri, Tema Marmaris, Üreten Çocuklar Atölyesi Derneği ve SB Sanat Atölyesi yetkilileriyle yapımı devam eden parkta bir araya gelerek, 14 farklı bahçe ve Bilim Evi’nin teknik donanımları ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü mesaisine, akşam saatlerinde Marmaris Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleştirilen Belediye Başkanı Ali Acar’ın da katıldığı parkı tanıtan bilgilendirme toplantısı ile devam etti. Toplantıya, Marmaris Ekolojik Tarım Topluluğu, Üreten Çocuklar Atölyesi Derneği, Tema Marmaris, Eğitim-Sen, Yerel Tohum Derneği Marmaris Şubesi’nin yanı sıra İzmir Türk Koleji, Bahçeşehir Koleji, Profesyonel İlgim Koleji, Çağdaş Bilim Koleji, Özbilim Temel Lisesi, Uğur Özel Anadolu Lisesi, Marmaris merkez ve köy okullarının fen bilgisi, fizik, kimya, biyoloji, matematik ve görsel sanatlar öğretmenlerinin de yer aldığı 70’e yakın kişi katıldı. Sunumun ardından konuşan Başkan Ali Acar, Trafik Parkı ve Bisiklet Eğitim Parkı’ndan sonra Marmaris’e yeni bir temalı park daha kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek eğitimde ezberciliğin yerine uygulamalı eğitimin önemine vurgu yaptı. Yaklaşık 2 buçuk saat süren toplantı, Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner’in moderatörlüğünde eğitimcilerin fikir, öneri ve sorularının alınmasıyla devam etti.