BÜLENT ORTAÇGİL VE MAHMUT ÇINAR, OKURLAR İLE BULUŞUYOR
image

 

 Marmaris 4. Kitap Günleri, 11 Ağustos Cumartesi günü Yazar Mahmut Çınar’ın usta müzisyen Bülent Ortaçgil’in hayatı ve müziğine dair hazırladığı ‘’Bu Su Hiç Durmaz’’ kitabı üzerine yapılacak olan söyleşi ve imza günü ile devam edecek.

Geçmişte akademisyenlik de yapan söz yazarı, besteci ve yorumcu Mahmut Çınar’ın, 1974’te ‘Benimle Oynar Mısın?’ albümünü kaydederek hayatımıza giren Bülent Ortaçgil ile yaşamı ve müziği üzerine yaptığı söyleşi İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlandı.

 

Mahmut Çınar ve Bülent Ortaçgil, hem kitabı konuşmak hem de imzalamak için 11 Ağustos Cumartesi günü saat 20.00’da 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda olacak.

 

Mahmut Çınar kitabında okuru, Bülent Ortaçgil’in çocukluğundan aile ilişkilerine, gündelik hayatından müzik çalışmalarına, içinde yaşadığı dönemin ve bugünün sosyal siyasal koşullarından gelecek tasavvuruna kadar bir nehrin akışını andıran hayat hikâyesiyle buluşturuyor. Ortaçgil’in hikâyesine Mahmut Çınar’ın yanı sıra Sezen Aksu, Jehan Barbur, Banu Güven, Haydar Ergülen, Orhan Kahyaoğlu ve Yekta Kopan’ın yazıları eşlik ediyor.