GRAN FONDO BU HAFTASONU MARMARİS’TE GERÇEKLEŞECEK
image

 

Yıllardır kesintisiz olarak bisiklet yarışlarına ev sahipliğini başarıyla sürdüren Marmaris, bölgede bisiklet kullanıcıları için oluşturduğu rotalar ve şehiriçi bisiklet yollarıyla da uzmanların dikkatini çekiyor. 2019 yılının Nisan ayında önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.
Kapodokya, Çeşme, İstanbul ve Antalya şehirlerinde gerçekleşen “Gran Fondo” bölgemizde ikinci defa gerçekleşecek. Peki nedir Gran Fondo ? Gran Fondo amatör bisikletçilere açık uzun yol bisiklet yarışlarına verilen isimdir. İsmi "Gare di fondo" yani "mesafe yarışları" deyiminden gelen bu yarışlar, çogunlukla, katılımcıların yaş ve düzeyine göre, aynı parkurda ama farklı mesafe ve zorluk düzeyinde organize edilir. Farklı mesafelerdeki yarışlar "Gran Fondo", "Mezzo Fondo" ve "Fondo" olarak adlandırılır. "GranFondo" şüphesiz aralarındaki en uzun mesafeli olan parkur için kullanılır.

Avrupa’da yıllar boyunca oldukça popüler hale gelen geniş katılımlı “GranFondo” bisiklet yarışları diğer kıtalara da yayılmayı ve yoğun ilgi görmeyi başarmıştır. Yarışmaya katılanların tamamı amatör bisiklet kullanıcılarından oluşmaktadır.

Bölgemizde düzenlenecek olan yarışlar iki parkurdan oluşmaktadır;

1. Parkur (kısa parkur): 65 Km. Marmaris-Hisarönü-Orhaniye-Turgut-Bayır-Osmaniye- İçmeler-Marmaris
2. Parkur (uzun parkur): 97 Km. Marmaris-Hisarönü-Selimiye-Bozburun-Söğüt-Bayır-Osmaniye-İçmeler- Marmaris
14 Nisan 2019 de gerçekleşecek olan etkinlik hakkında detaylı bilgileri http://www.granfondomarmaris.com/tr/home web sitesinden edinebilirsiniz.