BİSİKLETLİ YAŞAMDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR
image

Marvelos akıllı bisiklet sistemi hizmete açılıyor.

 Marmaris Belediyesi’nin, bisikleti spor ve hobi amaçlı olmanın ötesine taşıyarak sağlıklı yaşam için ulaşım amaçlı kullanılmak üzere hayata geçirdiği ‘Marvelos Akıllı Bisiklet Sistemi’ 20 Haziran Perşembe günü hizmete açılıyor.

Marvelos Akıllı Bisiklet Sistemi, ilk etapta Marmaris merkezde 7 adet, İçmeler Mahallemizde 4 adet olmak üzere toplam 11 istasyon ile hizmet vermeye başlayacak. Montajı tamamlanan sistem, 19 km’lik bisiklet yolu boyunca 99 adet park yeri ve 66 adet bisiklet ile halkımızın kullanımına sunulacak. Bisikletler; kiosk, mobil uygulama ve web sitesi üzerinden kredi kartı, Marmaris Belediyesi Hizmet Binası içinde yer alan abone noktasından nakit veya kredi kartı ile saatlik 1.25 TL karşılığında kullanılabilecek. Kart için 5 TL ücret talep edilirken, ilk yükleme için alt limit de 5 TL olarak belirlendi. Yıllık 50 TL’lik üyelik alınması durumunda ise günlük olarak 1 saat ücretsiz binme hakkı bulunuyor.

Haftaiçi sabah saat 08.30 ile 17.30 arasında açık olan Belediye içindeki abone noktasından kart satışları bugün itibari ile başlamıştır. Sistemle ilgili daha ayrıntılı bilgi için www.marvelos.com Telefon 0 850 888 48 48. Dahili 298.