BAŞKAN OKTAY, TURİZMCİLERLE LÜBNAN'A ÇIKARMA YAPTI
image

 

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris’in dış ilişkilerini güçlendirmek üzere, davet edildiği Lübnan’ın başkenti Beyrut’a giderek, çeşitli temaslarda bulundu.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris Belediye Meclisi Turizm komisyonu meclis üyeleri Ali Kırlı, Asım Geniş, İsmail Yıldız ve Ceyhan Eroğlu ile birlikte Beyrut'a hareket etti.

İlk olarak, iki tur operatörleri ile turizm alanında görüşmeler gerçekleştiren Başkan Oktay ve beraberindeki heyet, akşamda Türkiye'nin Lübnan Büyükelçisi Sayın Hakan Çakıl ve Müsteşar Yeter Yaman ile akşam yemeğinde bir araya geldiler.

Program kapsamında Heyet, Lübnan Seyahat Acenteleri Birliği'ni ziyaret etti. Büyükelçilik makamında samimi bir ortamda geçen ziyarette, Başkan Mr. John Abboud ve birlik üyeleri ile Lübnan'da yapılacak ortak çalışmalar ve 2019 – 2010 turizm sezonu konularında fikir alışverişinde bulunuldu.

Ardından Marmaris'te faaliyet gösteren, Lübnan'ın en büyük tur operatörleri Nakhal, Kurban, Tania ve Al Ajouz ile görüşmeler gerçekleştirildi. Görüşmelerde ilişkilerin güçlendirilmesi adına yapılacak çalışmalar için yol haritası hazırlanması sonucu ortaya çıkarıldı. Temasların ardından Lübnan – Türk İş Konseyi Başkanı Wajih Bizri, Başkan Oktay'ı makamında kabul etti. Başkan Bizri, sadece turizm alanında değil, her alanda işbirliğine hazır olduklarını belirtti.