BELDİBİ YENİLENİYOR, YEŞİLLENİYOR!
image

BELDİBİ YENİLENİYOR, YEŞİLLENİYOR!

Marmaris Belediyesi’nin Beldibi Atatürk Caddesi’ndeki yol ve altyapı çalışmaları devam ediyor. Ekim ayında tamamlanması planlanan çalışmalarda caddede ağaçlandırma çalışması da yapılıyor.

Marmaris’i daha iyi ve yaşanabilir bir kent haline getirebilmek için özveriyle çalışan Marmaris Belediyesi, ilçenin altyapı ve yol açısından sıkıntılı bölgelerinden biri olan Beldibi’nde bir dizi çalışma başlattı. Yaklaşık 1 ay önce başlanan ve Ekim ayında tamamlanması planlanan çalışmalarda ana arter olan Atatürk Caddesi’nde yol genişletme, yağmur suyu kanalı yenileme, elektrik hatlarının yenilenmesi, üst yapı ve çevre düzenlemesi gerçekleştiriliyor.

13 METRE GENİŞLİĞİNDE YOL YAPILIYOR

Çalışmalar kapsamında genişliği 6,50 metre gidiş, 6,50 metre geliş şeklinde tasarlanan caddede, araç yolu parke zemin altına demirli beton uygulaması yapılarak yolun güçlendirilmesi gerçekleştiriliyor. Yeni yapılacak düzenlemelerle birlikte yolun yenilendiği kısımlarda araç park yeri uygulaması, dolmuş durak noktalarının yeniden düzenlenmesi, yaya geçitlerinin yükseltilmiş yaya geçidi olarak düzenlenmesi, yol aydınlatmalarının dekoratif aydınlatma direkleri kullanılarak daha modern bir görüntüye kavuşturulması sağlanacak. Efe Heykeli ile eski Beldibi otobüs garajı arasındaki 1,6 km’lik kısımda hızla devam eden çalışmalarda 30 bin metrekare kilitli parke ve 8 bin metrekare kaldırım karo taşı döşeme uygulaması gerçekleşecek.

SÖKÜLEN AĞAÇLAR ÇOĞALTILARAK DİKİLECEK

Çalışmaların tamamlandığında ilçenin modern bir caddeye kavuşacağını söyleyen Marmaris Belediyesi yetkilileri, “Elbette tüm bu çalışmalar yapılırken yol açma işlemi sırasında bazı bitki dokularının sökülmesi ihtiyacı doğabiliyor. Ancak doğanın korunması konusunda oldukça hassas olan belediyemiz, asla ağaç kesimi yapmamaktır. Her bitkinin sökümleri yapılarak itinalı bir şekilde tekrar yeşil alanlara dikimleri yapılmaktadır. Beldibi’nde devam eden yol çalışması bitiminde kaldırımlar da dâhil olmak üzere cadde daha fazla bitki ve ağaca kavuşacaktır. Sökülen bitkilerin bir kısmı yine aynı alanda kullanılacaktır” açıklamasını yaptı.