İDİL BİRET MARMARİS’İ BÜYÜLEDİ
image


Devlet sanatçısı unvanı da taşıyan dünyaca ünlü piyanist İdil Biret, Şef Münif Akalın yönetimindeki Muğla Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile Marmaris’te muhteşem bir konser verdi. Yaklaşık iki saat süren konseri izleyen binlerce kişi Biret’i dakikalarca ayakta alkışladı.

Dünyaca ünlü piyano virtüözü İdil Biret, Marmaris Amfi Tiyatro’da muhteşem bir konsere imza attı. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘İdil Biret Müzik Festivali’nin açılış konseri niteliğindeki etkinliğe Marmaris ev sahipliği yaptı. Marmaris Belediyesi’nin de destek verdiği festivalin açılışında Şef Münif Akalın yönetimindeki Muğla Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın eşlik ettiği İdil Biret’i binlerce kişi izledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Güney Görev Grup Komutanı Tuğamiral Hasan Özyurt ve Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da Marmaris Amfi Tiyatro’daki konseri izleyenler arasındaydı.

MUĞLA BİRET’İ YAKINDAN TANIYOR

Konserin ardından Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ile birlikte sahneye çıkan Osman Gürün, İdil Biret'e çiçek ve plaket verdi. Yaptığı konuşmada, kültürel değerlere sahip çıkıp, kentte yaşayanları müzik ve sanatla buluşturmaya kararlı olduklarını söyleyen ve Muğla’da yaşayanların İdil Biret'i yakından tanıdığını, onu dinlemeyi çok sevdiğini dile getiren Gürün, Muğla'nın barış, sevgi, hoşgörü ve kültür kenti olduğunu, gelecek yıllarda da bu etkinlikleri sürdürmek istediklerini belirtti. Marmaris Belediye Başkanı Oktay da Biret’i Marmaris’te ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Marmaris’i sanatla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.