BARINAK TAM NOT ALDI
image

Yenilenme çalışması başlatılan Marmaris Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ilk etap tamamlandı. Barınağı gezen meclis üyeleri ve hayvanseverler, yapılan çalışmalara tam not verdi. Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk, üç etap olarak planlanan çalışmanın en kısa sürede bitirileceğini söyledi.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ın göreve gelir gelmez yenilenmesi talimatını verdiği Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi yeni yüzünün kapılarını ilk olarak meclis üyeleri, hayvanseverler ve gazetecilere açtı. Alt yapı ve fiziki şartlardaki yetersizlikleri nedeniyle yenilenmesine karar verilen barınağı gezdiren Marmaris Belediyesi Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk, hayvanların her türlü bakımı ve konforu için yenilenmenin devam edeceğini söyledi.

İLK ETAP TAMAMLANDI
Meclis üyeleri ve gazetecileri gezdiren Öztürk, yenilikler hakkında bilgi verdi. Çalışmaların 2 buçuk ay önce başladığını söyleyen Öztürk, “Burası çok berbat durumdaydı. Tamamen yıktık. Birinci bölümü bitirdik. En kısa sürede de ikinci bölümün çalışmasına başlayıp bitireceğiz. Bu çalışmada yerden yüksek yatacak alanların hazırlanması, otomatik tazeleyen suluklar, daha geniş alanda mama dağıtımı sağlayacak ortam yaratılması var. Üçüncü etap olarak da hayvanlar için ameliyathane, hasta bakım birimi ve depoları yapacağız. Ondan sonra da halkımızın ziyaretine açacağız” dedi.

MECLİS ÜYELERİ MEMNUN KALDI
Marmaris Belediyesi Başkan Yardımcısı Burak Demirtaş ise vatandaşların barınaktaki hayvanları sahiplenmesi için bir kampanya başlatacaklarını belirterek, “Aşama aşama yapacaklarımızı ve yol haritamızı belirledik” ifadesini kullandı.
Marmaris Belediyesi CHP Meclis Üyesi Asım Geniş ise “Buranın eski halini bilmek lazım. Bazıları dışarıdan konuşuyor ama bugün gelip görsünler. Çok modern ve güzel olmuş” diye konuştu. Marmaris Belediyesi MHP Meclis Üyesi Bestami Şinik de yenilikleri beğendiğini belirterek “Eksiklikler zamanla giderilecektir. Ama yapılanı taktir etmek, yapılacaklar için de öneride bulunmak en doğrusu. Hayvanları korumak hepimizin görevi. Bu konuda Marmaris halkına da görev düşüyor” dedi.