OKUL YOLU ÖĞRENCİLERE HAZIR

Marmaris Belediyesi, okulların açılmasına az bir zaman kala okulların bulunduğu bölgelerde yol ve altyapı çalışmasına ağırlık verdi. Böylelikle öğrenciler, öğretmenler ve veliler de rahat edecek.

Marmaris Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Bağlıiçi Mevkii ve Beldibi Mahallesi’ndeki çalışmaları sürüyor. 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasına az bir zaman kala, okulların da yer aldığı bölgelerde yürütülen çalışmalar, hem öğrencilere hem de velilere konfor ve rahatlık sağlayacak.

BAĞLIİÇİ’NDE HERKES RAHAT EDECEK

Kısa bir süre önce Bağlıiçi’nde başlatılan çalışmalar kapsamında bir kısmı tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından üst yapı yol asfaltlama işi sürüyor. Bölgede yarım kalan altyapı çalışmasının bitirilmesiyle imarlı yollar açılmaya başlanacak. Söz konusu yolların yağmursuyu drenaj hatları ve yine yağmursuyu ızgara hatları oluşturulacak. Ardından üst yapı yol yapımı kaldığı yerden devam edecek. İhtiyaç görülen noktalarda ise tamiratlar gerçekleştirilecek.

BELDİBİ’NDE 5. ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Yapılan planlamayla 11 etapta tamamlanması öngörülen Beldibi Atatürk Caddesi’nde 5. etap çalışmalarına başlandı. Sağlık Ocağı bölgesine kadar ilerleyen ekipler, çöken parke taşlarını sökmeye başladı. Ana caddede devam eden üstyapı yenileme ve çevre düzenlemesi nedeniyle yetkililer vatandaşlardan yönlendirme tabelalarına dikkat etmelerini ve çalışma alanlarına girmemelerini istedi. Öte yandan Nurettin Gençalioğlu Anadolu Lisesi’ne giden yolda özellikle yağmurun etkisiyle gerçekleşen çökmelerin önlenmesi için de çalışma gerçekleştirildi. Oluşturulan yağmursuyu drenaj hatlarıyla kalıcı çözüm sağlandı.