KADINLAR “YELKENLER FORA” DEDİ
image

10. Uluslararası Kadınlar Yelken Haftası – Sail Colorful, Marmaris’te start aldı. Yelkenci Neslihan Karayel, “Tüm farklılıkları ve renkleriyle tüm dünya kadınlarına birleşme çağrısı olarak 10’uncu yılımızda yelkenlerimizi rengarenk açıyoruz” dedi.

Marmaris’te 14 Eylül’de startı verilen ve 21 Eylül tarihine kadar devam edecek 10. Uluslararası Kadınlar Yelken Haftası – Sail Colorful'un açılış kokteyli Netsel Marina'da gerçekleşti. 2014’ten beri sosyal farkındalık temasıyla yelken açan kadınlar bu yıl da rengarenk bir bayrakla yelken açarak renkleri ve kadınları birleştirmek için yola çıktı.
Kadın yelkenci Neslihan Karayel’in organize ettiği etkinliğe 5 tekne ile Türk, Rusya, Amerika, İngiltere, Belçika, Hollanda ve Almaya'dan kadın yelkenciler katıldı. Etkinliğin açılışına Marmaris Belediyesi Başkan Yardımcısı Burak Demirtaş, Netsel Marina Ticaret Merkezi Yöneticisi Gökçen Çatalkaya ve Belediye Meclisi Üyesi Aylin Yüksel de açılışa katıldı.

ZORLUKLAR BİR OLUNCA AŞILIR

Burada bir konuşma yapan Karayel, “Bilinçli ve vicdanlı insanlar olarak her türlü ayrımcılığa karşıyız. Ancak şu da bir gerçek ki bütün dünyada kız çocuklarının karşılaştığı zorluklar daha fazla ve daha ağır. Bu zorlukların üstesinden gelmenin de tek bir yolu var. O da bir olmak. Tüm farklılıkları ve renkleriyle tüm dünya kadınlarına birleşme çağrısı olarak 10’uncu yılımızda yelkenlerimizi rengarenk açıyoruz” dedi.
Başkan Yardımcısı Burak Demirtaş ise Marmaris’in dünyanın dört bir yanından ilgi gören bir yer haline geldiğini belirterek “Her alanda olduğu gibi yelkencilikte de kadınların aktif katılımlarının artması ortak hedeflerimizdendir. Belediye olarak bu çalışmayı desteklemeyi görev verdik. Kadınlarımızı tebrik ediyor, yelkenler fora diyoruz” ifadesini kullandı.