OKTAY GAZETECİLERİ AĞIRLADI
image

 

 

21 Ekim Gazeteciler Bayramı’nda basın mensuplarını yemekte ağırlayan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Vatandaşların haber alma hakkını büyük bir özveriyle sağlayan gazetecilerin bayramını kutluyorum” dedi.

 

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, 21 Ekim Gazeteciler Bayramı dolayısıyla ilçede görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Gazetecileri yemekte ağırlayan Oktay, “İlk özel gazete Tercüman-ı Ahval’in çıktığı 21 Ekim 1860 tarihinden beri Türk gazeteciliği büyük gelişme kaydetti.  Toplumu haberdar etmek ve üstelik bunu yaparken tarafsız, yorumsuz bir şekilde gerçekleştirmek özveri gerektirir. Demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olan basın, özgürce haberlerini yapabilmelidir. Halkın haber alma hakkı kutsaldır. Bunu sağlayan ise basındır. Vatandaşlarımızın haber alma hakkını büyük bir özveriyle sağlayan gazetecilere teşekkür ediyorum. Bayramınızı kutluyorum” diye konuştu.

 

GÖRÜŞMELER OLUMLU SONUÇ VERDİ

 

Sohbet havasında geçen yemekte yaptığı çalışmaları da anlatan Oktay, “Marmaris’te her yıl olduğu gibi bu sezonda da İngiltere, Almanya gibi Avrupa ülkeleri, Rusya ve Arap ülkelerinden yüzbinlerce turisti ağırladık. Sezon başında yaşanan ekonomik kriz nedeniyle ortaya çıkan olumsuz tabloyu değiştirmek için göreve geldiğimizin daha ilk aylarında Rusya, Tataristan, Ukrayna ve Lübnan’a ziyaretler gerçekleştirdik. Bu ülkelerde seyahat firmaları ve hava yolu şirketleri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde bu ülkelerden ciddi talep aldık. Ardından Çin’i ziyaret ederek; bu ülkeden direk Dalaman Havalimanı’na uçuş gerçekleştirilmesi için görüşmeler yaptık. Yine İngiltere, Almanya ve İrlanda’ya da ziyaretlerde bulunduk. Amacımız yurt içi ve yurt dışı kaynaklı sıkıntılardan en az zararla etkilenen ve gelecek sezon da turistleri ağırlayabildiğimiz bir Marmaris” ifadesini kullandı. Yemek toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.