EBEVEYNLER İÇİN ÇOCUK İSTİSMARI BİLİNÇLENDİRME SEMİNERİ
image

Son yıllarda artış yaşanan çocuk istismarı konusu bir seminer ile tartışmaya açılıyor. Seminerde konunun uzmanları tarafından çocuk istismarına ilişkin sunumlar gerçekleştirilecek.

Konunun bütün taraflarının katılacağı seminerde Muğla Emniyeti, ellerindeki istatistiki verileri paylaşacak. Çocuk istismarı konusunda izlenen emniyet süreci konusunda bilgi verecek.
Rehber ve Psikolojik Danışman Tuğba Korkmaz, mahremiyet eğitimi ve kişisel sınırlara saygı konusundaki çalışmalarını izleyiciler aktaracak.
Psikolog Merve Tombul, ergenlik dönemini anlatacak ve cinsel istismara uğrayan çocukların başlarına gelenleri neden anlatmadıklarını ya da anlatamadıklarını bilimsel çerçevesi ile sunacak.
Avukat Berna Vildan Şener cinsel istismarın Türk hukuk sistemi içerisindeki yeri, suçlarla mücadele ve sonrasını anlatacak.
Sosyolog Zuhal Güven, kültür, örf ve adetlerin cinsel iletişim ve gelişim üzerindeki etkilerini örneklerle sunacak.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Çocuk Hakları Koruma, Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sergender Sezer ise Muğla genelinde çocuk istismarına yönelik istatistikleri paylaşacak ve bugünkü durumu anlatacak. Ebru Tural moderatörlüğünde gerçekleştirilecek “Çocuk İstismarı Semineri” 2 Kasım Cumartesi, Armutalan Kültür Merkezi’nde saat 14.00’te
ücretsiz düzenlenecek.