ECZANELERE MASKE DESTEĞİ
image

Marmaris Belediyesi, vatandaşlara ücretsiz verilmesi için eczanelere ürettiği maskelerden dağıttı.

 

Koronavirüs salgını sonrasında maske stoklarında yaşanan sıkıntı nedeniyle dezenfekte edilerek atölyeye dönüştürülen Kültür ve Sanatevi Uğur Mumcu Sanat Galerisi’nde üretilen maskeler, pazarların ardından eczanelere de dağıtılmaya başlandı. Belediye ekipleri eczaneleri tek tek gezerek gönüllü vatandaşlar ve terziler tarafından imal edilen maskeleri dağıttı. Maskeler vatandaşlar tarafından eczanelerden ücretsiz temin edilebilecek.

 

ECZANELERE VERİLİYOR

 

Çalışma hakkında bilgi veren Marmaris Belediyesi Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk, “Bildiğiniz gibi Kültür ve Sanatevi’nde maske imal etmeye başladık. Bu maskeleri eczanelere dağıtmaya başladık. Çünkü en çok maske talep edilen yerlerin başında eczaneler geliyor. Biz de bu yolla büyük ihtiyaç olan maskenin halka ulaşmasına katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

 

GÖNÜLLÜLER DİKİYOR

 

Belediye gönüllülerin de desteğiyle günde yaklaşık 500 ila 1000 adet maske üretimi gerçekleştiriyor. Maskeler tüm malzemeleriyle birlikte evlere dağıtılıyor ve burun telleri de takılarak dikiliyor. Dikildikten sonra tekrar toplanıyor ve hastane koşullarında toplu olarak sterilize ediliyor, ikili, yedili ve ellili gruplar halinde büyük bir dikkatle paketlenerek halkımıza dağıtıma hazır oluyor.