YÜRÜYÜŞ,KANYON VE MAĞARA YOLLARI
image

Söğüt, Taşlıca, Kırkkuyular, Serçe Koyu Yürüyüş ve Tarih Turu
Marmaris’ten başlayıp ilk molayı verdiğimiz Söğüt köyündeki manzara karşısında hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Çayınızı yudumlarken Yunan adaları ve Türk yarımadaları ayaklarınızın altında olacak. Çay molasından sonra Taşlıca köyünü geçip Kırkkuyular’a varılacak. Kırkkuyular bölgesi ve köyüne geldiğinizde köylü hayatını tanıma fırsatı bulacak ve tarihi kuyulardan su taşıyan köylü kızlarının resimlerini çekebileceksiniz. Buradan başlayan yürüyüş turumuzda yolun kenarındaki 300 – 400 yıllık köy kalıntıları sizi şaşırtacak. Yürüyerek Serçe koyuna vardığımızda sizin için hazırlanan yemekleri yiyecek ve denize girme imkanı bulacaksınız. Denize girmeyip biraz daha macera yaşamak isteyenler ise Serçe koyu içinde bulunan kanyonu gezebileceklerdir.


Marmaris İçmeler Kanyon Turu
Marmaris bölgesi etrafında bulunan muhteşem güzellikteki kanyonları gezmek ve doğanın yarattığı zorluklarla başa çıkmak size gerçek bir tatili hissetirecek. Rehber eşliğinde unutulmaz dakikalar geçirecek, yıllar sonra bile yaşadıklarınızı anlatacaksınız. Gerçek bir macera yaşamak için ne duruyorsunuz?


Marmaris Turgut Kalesi ( Bybassos ) Tarih Turu
Marmaris Turgut köyü yakınlarında, doğanın tüm güzelliği içinde sade gökyüzünün maviliği, ilginç taş oluşumları ve çeşit çeşit ağaçların içinden geçerek patika yolda tırmanıyor, sonunda kaleye varıyorsunuz. Deniz ve gökyüzünün nerede ayrıldığını bulmakta zorlanacağınız bir manzara tam karşınızda duruyor. Tüm bunların yanındaki tarihi kale sizi bin yıl öncesine götürüyor. Kalenin 300 metre yakınına kadar araçla çıkmak mümkün. Ama biz yolun tamamını tırmanıyoruz.


Marmaris, Yerkesik, Sarnıç Köyü Kanyon Turu
Sarnıç köyüne geldiğinizde köy hayatını yakından tanıma fırsatı bulacak, köy kahvesinde birşeyler içerken köyün tarihçesini ve İngilizlerin yıllar önce burada bulunan madenleri götürmek için neler yaptıklarını öğreneceksiniz. Moladan sonra maden yolundan yapılan inişle içinden bir dere akan kanyona girecek ve kanyon içinde yürürken doğanın güzelliğine hayran kalacaksınız. Ağaçlıklı gerçek patikaları geçerken yabani keçileri kanyon duvarlarında size poz veriyor olacaklar.


Marmaris, Karacasöğüt Mağara Turu
Marmaris’ten yola çıkılarak 30 dakika sonra ulaşılan Karacasöğüt’teki mağaranın girişini gördüğünüzde büyüleneceksiniz. İçeriye girince hayranlığınız daha da artacak, mağara duvarlarındaki oluşumlara inanmakta güçlük çekeceksiniz. Mağaranın serin ve nemli havası sizi sıcak yaz günlerinde bile ferahlatacaktır. Gün içerisinde kendinizi bir kaşif gibi hissedecek ve zamanın geçmemesini dileyeceksiniz.