ORMAN KAMPLARI
image

Pamucak Orman Kampı: Marmaris-İçmeler kıyı şeridinde, merkeze 8 km mesafede, 42.059 m2’lik alanda kızılçam koru ormanı içerisinde kurulmuş. Alana kurulu otel ve tatil köyleri de var. Su sporları işletmesi de bulunuyor.

Çubucak Orman Kampı: Marmaris-Datça karayolunun 22. km’si üzerinde ve Hisarönü Körfezi kıyısında. Kızılçam, mersin, defne ve sığla ağaçları ile kaplı. 1800 metre sahil şeridi var. 400 çadır, 35 karavan ve 1000 kişi / gün ziyaretçi kapasitelidir. Talep olduğunda çadır sayısı 850’ye kadar çıkabiliyor.  Alışveriş üniteleri, sağlık kompleksleri, spor sahası, su, elektrik, telefon ve kanalizasyon altyapısı mevcuttur. Yerleşim projesine uygun bütün tesisler yapılmıştır.

İnbükü Orman Kampı: Hisarönü Körfezi kıyısında, Çubucak’tan 16 km mesafede, 10 hektar bir alanda bulunuyor. İnbükü, Çökertme ve Mağara koyu olmak üzere 3 koyu içine alıyor. 150 çadır, 20 karavan kapasiteli. Sığla, defne, mersin ve kızılçam ağaçları ile kaplı. Günübirlik kullanım alanında yeme içme tesisleri de bulunuyor.

Günnücek Orman Kampı: Yalancı Boğaz yolu üzerinde Marmaris şehir merkezine 1 km uzaklıkta, 26 hektarlık bir alanda yer alıyor. Kapasitesi 3 bin kişi / gün. Ağaç türü sığla ve defne. Halk arasında sığlaya “günnük ağacı” dendiği için Günnücek adı verilmiş.

Bucak Orman Kampı: Marmaris-Muğla karayolunun 15. km’sindeki Çamlık Köyü sapağından 5 km mesafede Gökova Körfezi üzerinde 5 hektarlık bir alanda. Büfe, tuvalet, telefon, su, yol ve elektrik hizmetleri var. Turistik ve tarihi Sedir Adasına deniz motorları buradan kalkıyor.

Çetibeli Orman Alanı: Marmaris-Muğla karayolunun 20. km’sinde. Kızılçam, çınar ve sığla ağaçları ile kaplı 5 hektarlık bir alanda. Yol kenarında ve günübirlik bir sahadır. Muğla mimarisine uygun kır gazinosu, çok kaliteli suyu olan çeşmesi var.