Sık Sorulan Sorular

Soru :Sahipli Bakımevi Kliniğinde muayene ve tedavi ettirebilir miyim ? Kısırlaştırma , aşılama hizmeti veriyor musunuz ?

Cevap: Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı – Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün 14.02.2012 tarih ve B.12.0.GKG.0.02.03-325.09.99/440 sayılı yazılarında  “Sahipli hayvanlara yönelik olarak , koruyucu hekimlik hizmeti ile hayvan hastalıklarının teşhis ve tedavi hizmetleri , Bakanlıkça ruhsat verilen Veteriner Hekim Muayenehane ve Polikliniklerinde , Veteriner Hekimin bağlı bulunduğu Veteriner Hekimler Odası’nın belirlediği asgari ücret tarifesine göre yapılır” denilmekte olduğundan .

Marmaris Belediyesi Geçici Bakımevlerinde , sahipli hayvanlar ile ilgili olarak,  mikroçip takılarak kayıt altına alma işlemi haricinde hiçbir işlem yapılmamaktadır .  Bu konuda görevlilere zorluk çıkarmamanız önemle rica olunur .

 

Soru:Bakımevinden sahiplenmiş olduğum evcil hayvanımın kısırlaştırılması , aşılamaları , muayene ve tedavisini Bakımevi Veteriner Hekimi’ne yaptırabilir miyim ?

Cevap: Hayır , bakımevinden sahiplendiğiniz evcil hayvanlar da “ Sahipli Hayvan” statüsünü kazandığından , herhangi bir müdahale mümkün değildir .