Gerekli Evraklar

A ) Sahipli Hayvan Kayıt Hizmeti İçin ;  Hayvan sahibinin bizzat , sahibi olduğu evcil hayvan ile birlikte

     başvurması gerekmektedir .  Herhangi bir diğer kişinin , hayvan sahibinin yerine işlem yapması mümkün

     değildir . ( Sahipli Hayvanın sahibinin değişmesi gereken durumlarda  , eski sahibi ve yeni sahibinin    birlikte başvurmaları gerekmektedir )        

Sahipli Hayvan Kayıt Formu ‘nun doldurulması:  Bu formun doldurulabilmesi için gerekli evraklar ;

-      Hayvan Sahibinin Nüfus Cüzdanı ya da üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu sürücü belgesi ( Bu belgeleri bulunmayan yabancı uyruklu kişiler için İkamet Tezkeresi ya da Pasaport)

-     Sahibi olunan evcil hayvanın , Veteriner Hekim tarafından onaylanmış , üzerinde sahibinin adı ve soyadı , ikamet adresi , telefon numarası yazılı olan aşı karnesi  ( Hayvanın ırkı , yaşı , rengi ve özel işaretleri gibi tanımlayıcı bilgilerin eksiksiz olarak doldurulmuş olması gerekmektedir )

 

B)  Hayvan Sahiplenmek İçin ;

     - Hayvan Sahibinin Nüfus Cüzdanı ya da üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu sürücü belgesi ( Bu    belgeleri bulunmayan yabancı uyruklu kişiler için İkamet Tezkeresi , mevcut değil ise Pasaportu)    

 

*** Diğer işlemler  : Bakımevlerimize hayvan bırakma , sahipliğin sonlandırılması , sokakta bakmakta olduğunuz sahipsiz hayvanın muayene – tedavisi talebi ile getirmeniz vb her işlem  için kimlik beyanınız zorunludur .