HEYKELLER YENİLENİYOR
image

Orhaniye Kızkumu’ndaki bölgenin sembolü prenses heykeli ve Turunçta’ki at üstünde tasvir edilen Atatürk Heykeli, Marmaris Belediyesi tarafından bakıma alındı.

Marmaris Belediyesi kamu alanlarındaki bakım ve tamirat çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda kentin bir çok noktasında yer alan heykellere yaz öncesinde bakım yapılıyor. Hava şartları nedeniyle renkleri solan, zarar verilen ve yıpranan heykeller Marmaris Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yenileniyor. Ekipler Turunç’ta at üstünde tasvir edilen Atatürk Heykeli’ni bakıma alırken, Kızkumu’nda da bölgenin sembolü olan 'Prenses' heykeli için yenileme çalışması başlatıldı.

ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Turunca Marmaris’ten taşınan at üstündeki Atatürk heykeli de kapsamlı bir bakım çalışmasına alındı. Beton üstü kaplama heykelde meydana gelen çatlaklar onarıldıktan sonra, heykel boyanacak.

PRENSES BAKIMA ALINDI

Marmaris ilçe merkezine 35 kilometre mesafedeki doğa harikası Orhaniye Mahallesi'nde bulunan 600 metre uzunluğunda, 3 metre genişliğinde olan ve kızıl kumların oluşturduğu Kızkumu Sahili'ndeki 'Prenses' heykeli yeni sezonu yenilenmiş yüzüyle karşılayacak. Çalışmalar kapsamında heykelin kırık kolu ve delinen yerleri alçı ile kaplandı. Prensesin elleri kalıpla yeniden yapılmaya başlandı. Zımparalanan prenses heykeli önümüzdeki günlerde boyanıp eski görünümüne kavuşturulacak.