ÇOCUKLAR ÇEVRE GÜNÜ’NÜ ETKİNLİKLERLE KUTLADI
image
ÇOCUKLAR ÇEVRE GÜNÜ’NÜ ETKİNLİKLERLE KUTLADI
İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı'nda çocuklara yönelik eğitici ve öğretici etkinlikler kaldığı yerden devam ediyor. Her Cumartesi düzenlenen etkinlikler kapsamında park, geçtiğimiz Cumartesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliklerine ev sahipliği yaptı.
Cumartesi günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının kalkması ve yüz yüze eğitimim başlamasıyla Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı’nda ara verilen hafta sonu etkinliklerine tekrar başlandı. 5 Haziran Cumartesi günü aileleriyle birlikte parka gelen çocuklar Dünya Çevre Günü nedeniyle gerçekleştirilen etkinliklere katıldı. Çevre Mühendisi çocuklara çevre kirliliği ve geri dönüşüm hakkında bilgiler verirken, parkta görevli Fen Bilgisi öğretmeni Simay Eruysal da çocuklarla birlikte atık renkli kağıtlardan tohum bombası yaptı. Tüm etkinlikler açık havada pandemi önlemlerine uygun olarak gerçekleştirildi. Atölye sonunda çocuklara Bilmiş Çocuk Dergisi hediye edildi.
HAZİRAN AYI ETKİNLİKLERİ
Parkta haziran ayı boyunca cumartesi günleri saat 15.00’da düzenlenecek atölyeler şöyle; 12 Haziran ‘Paraşüt Yapıyoruz’- 19 Haziran ‘Renkli Karışmayan Sıvılar’- 26 Haziran ‘Toprak Altında Yaşam’
 
 
 
 
 
 
 
+6
 
 
1.269
Erişilen Kişiler
28
Etkileşim
Gönderiyi Öne Çıkar
 
2525
 
1 Paylaşım
Beğen
 
 
Yorum Yap
 
Paylaş